Łazienka i kuchnia, a mikrocement. Czy warto?

Swoista surowość wnętrza, nawiązanie do skandynawskich trendów, a jednocześnie niepodważalne wartości użytkowe – zestawienie zalet mikrocementu w łazience jest spore. Co ciekawe, coraz chętniej wykorzystywany jest również do wykończenia innych wnętrz narażonych na wilgoć, czyli kuchni.

mikrocement-kuchnia1

Choć na mikrocement w łazience czy przestrzeni kuchennej patrzy się przede wszystkim od strony czysto estetycznej, kluczowa w wyborze może okazać się jego inna właściwość – szybkość i łatwość nakładania. Warstwa pozbawiona charakterystycznych i irytujących spoin, połączeń czy przerw powstaje szybko i bez nadmiernego hałasu oraz gruzowania.

mikrocement-kuchnia2

Właściwości mikrocementu sprawiają, że może być on aplikowany również bezpośrednio na płytki łazienkowe, co zdecydowanie przyspiesza zaplanowany remont. Jednocześnie, takie rozwiązanie nie budzi zastrzeżeń technicznych – kilkucentymetrowa warstwa mikrocementu powoduje, że pomieszczenie nie zmienia się pod względem odczuwalnej wolnej przestrzeni.

Jednolitość obok plastyczności materiału

mikrocement-lazienkaO popularności mikrocementu w łazience decyduje jednak głównie jego wygląd. Estetyka powstałej w ten sposób powierzchni powoduje, że sprawdza się we wnętrzach o nowoczesnym charakterze. Tam, gdzie łazienka ma być schludna, w pewien sposób minimalistyczna i utrzymana w niebanalnej stylistyce, mikrocement – dzięki bogatej palecie kolorystycznej – pozwala na wyjątkowo ciekawe formy aranżacyjne. Świetnie wpisuje się m.in. w oczekiwania osób poszukujących oryginalnych, wielkoformatowych płytek ściennych utrzymywanych w łazience w kolorystyce zbliżonej do betonu.

Aranżacja łazienki

Odpowiednio dobrany mikrocement łączy się z taką powierzchnią tworząc zwartą, jednolitą całość. Łatwość aplikacji sprzyja formowaniu mikrocementu w nietypowych formatach – stąd łatwość jego zastosowania zarówno w łazienkach wyposażonych np. w niestandardowe układy siedzisk stylizowanych na wyposażenie spa.

Mikrocement, a trendy kuchenne

mikrocement-blatyUniwersalność, jaka cechuje mikrocement sprawia, że poszukiwane są coraz nowsze formy jego wykorzystania. Wyrazistość, estetyka, wyjątkowość przy zachowaniu właściwości użytkowych powodują, że chętnie stosuje się go w kuchni. Tu kluczowa okazuje się plastyczność mikrocementu. Łatwość układania dowolnych form lub dostosowania ich do określonej stylistyki powoduje, że mikrocement świetnie komponuje się z każdym typowym elementem wnętrza kuchni – od naturalnego betonu przez materiały stalowe czy ze szkła.

Aranżacja kuchni – Projekty kuchni

Szczególnie doceniane są cienkie, subtelne okładziny z mikrocementu. Umożliwiają stworzenie oryginalnego pokrycia blatowego, które przy zaledwie kilku milimetrach grubości zachowuje doskonałe właściwości. Kuchnia okazuje się w ten sposób odporna na ścieranie czy zarysowania; w niczym nie zagraża jej również naturalna w kuchni wilgoć.

W efekcie mikrocement w kuchni może stanowić ciekawą alternatywę – szczególnie w kontekście niższej ceny – dla rozwiązań granitowych czy blatów z kwarcu. Sprawdź Nasze pomysły na wykończenie kuchni.

kuchnia-betonowaWażna pod tym względem jest konserwacja. Mikrocement w kuchni wymaga zarówno umiejętnej aplikacji – pod tym względem warto zaufać sprawdzonej i doświadczonej ekipie realizującej cały proces.

Wykorzystując mikrocement do modernizacji kuchni można być spokojnym o odporność na wilgoć. Zastosowane żywice sprawiają, że stworzona płaszczyzna jest obojętna wobec wody. Rozlanie wody, wina czy materiałów teoretycznie groźnych dla warstwy blatu, jak np. kawa lub sok – nie wnikają w zastygniętą strukturę. W efekcie mikrocement w kuchni to nie tylko estetyka, ale i najwyższej klasy funkcjonalność.